ČeskyEnglish


Do světa rottweilerů jsem vstoupila v roce 2001, kdy jsem si vybrala svého prvního chlupatého kamaráda, Algera. Společně jsme se učili všemu novému, poznávali jeden druhého a nakonec propadli kouzlu sportovní kynologie. Alger mě naučil důvěřovat mu jako rovnocennému parťákovi a ukázal mi to nejpodstatnější – jak pochopit psí duši, jak jí správně naslouchat a jak komunikovat s tak nádherným plemenem, kterým rottweiler je. V podstatě mne Alger učil po celý jeho život, ve všech chvílích, kdy jsme byli spolu. Je naprosto úžasné, když člověk rozumí svému psovi a on zase jemu. Alger měl bohužel zdravotní problémy a proto mohl trénovat pouze pro radost. Ale získali jsme spoustu zkušeností a také potkali v tomto světě pár zajímavých lidí.

Rottweileři si mne získali natolik, že se vždy budu snažit o jejich zviditelnění, dobrou pověst a maximální prezentaci – hlavně jako pracovního plemene, protože i rottweiler může být při správném vedení a motivaci rychlý, temperamentní a radostný pes.

Ve volném čase se věnuji focení rottweilerů, přičemž se zaměřuji především na zachycení psů v pohybu, na sportovní detail a výraz. Již několik let spolupracuji s časopisem o rottweilerech vydávaným v Kanadě - The Total Rottweiler Magazine a moje fotky najdete občas také na obálce Zpravodaje Rottweiler klubu nebo v časopise Psí sporty a v minulosti také Pes přítel člověka.

Brzkou budoucnost si plánuji se svým psím parťákem Isostarem a určitě se vynasnažím, aby z něj vyrostl sebevědomý, správně socializovaný a vyrovnaný pes, ve sportu rychlý, přesný a radostný. Doufám, že budu mít příležitost naplno trénovat a prezentovat plemeno rottweiler na různých sportovních akcích. Mám pár plánů a cílů ohledně rottweilerů a věřím, že se mi povede alespoň některé uskutečnit Úžasný

Mějte rádi své rottweilery, přistupujte k nim s láskou a rozumem, ne se zlostí a násilím!

Stránky MS RTW 2021

rottweiler-hungary.hu

Rottweil CACIT FCI 2018

Foto MČR IPO 2015