ČeskyEnglish


Do světa Rottweilerů jsem vstoupila v roce 2001, kdy jsem si pořídila svého prvního chlupatého kamaráda, Algera. Společně jsme se učili všemu novému, poznávali jeden druhého a nakonec propadli kouzlu sportovní kynologie. Alger mě naučil důvěřovat mu jako rovnocennému parťákovi a ukázal mi to nejpodstatnější – jak pochopit psí duši, jak jí správně naslouchat a jak komunikovat s tak nádherným plemenem, kterým Rottweiler je. V podstatě mne Alger učil po celý jeho život, ve všech chvílích, kdy jsme byli spolu. Je naprosto úžasné, když člověk rozumí svému psovi a on zase jemu. Alger měl bohužel velké zdravotní problémy s výrůstky v rameni a také dysplazií a proto mohl trénovat pouze příležitostně "jen" pro radost. Získali jsme ale spoustu zkušeností a také potkali v tomto světě pár zajímavých lidí.

 

 

 ISOSTAR repreV roce 2014 jsem si vybrala svého druhého sportovního parťáka, Isostara z Buchlovských hor, který mi dal příležitost nahlédnout mezi špičky velkého sportovního světa IGP.

ISO* má složeny nejvyšší zkoušky z výkonu IGP3 a zůčastnil se několika vrcholových závodů - Mistrovství světa Rottweilerů IFR, Mistrovství republiky Rottweilerů a závodů CACIT a také prestižního závodu ADRK "Grand PRIX" v Rottweilu. 

Podařilo se nám společně splnit podmínky nominace na Mistrovství světa Rottweilerů v Maďarsku v roce 2021 a reprezentovat tak Českou republiku v královské disciplíně  IGP3. Byl to skvělý a nezapomenutelný zážitek závodit s těmi nejlepšími na světě a vychutnat si tu úžasnou atmosferu na place v roli závodníka.  Díky kámo za splněný sen, jsi můj borec {#emotions_dlg.love}

 

Brzkou budoucnost si plánuji se svým novým psím parťákem Luxusem a určitě se vynasnažím, aby z něj vyrostl sebevědomý, správně socializovaný a vyrovnaný pes, ve sportu rychlý, přesný a radostný.

Věřím, že budu mít příležitost naplno trénovat a prezentovat plemeno Rottweiler na různých sportovních akcích. Mám pár plánů a cílů ohledně Rottweilerů a věřím, že se mi povede alespoň některé uskutečnit Úžasný

 

 

 

Rottweileři si mne získali natolik, že se vždy budu snažit o jejich zviditelnění, dobrou pověst a maximální prezentaci – hlavně jako pracovního plemene, protože i Rottweiler může být při správném vedení a motivaci rychlý, temperamentní a radostný pes.

Ve volném čase se věnuji focení Rottweilerů, přičemž se zaměřuji především na zachycení psů v pohybu, na sportovní detail a výraz. Již několik let spolupracuji s celosvětovým časopisem o Rottweilerech vydávaným v Kanadě - The Total Rottweiler Magazine a moje fotky můžete najít také v časopisech Psí Sporty a Pes Přítel Člověka nebo dříve na obálkách Zpravodaje RKČR.


Mějte rádi své Rottweilery, přistupujte k nim s láskou a rozumem, nikdy se zlostí a násilím!

Stránky MS RTW 2024

www.ifr2024.sk

Rottweil CACIT FCI 2018

Foto MČR IPO 2015